شوند ,گردان ,بودند ,درگیر ,عراقی ,عملیات ,عملیات کربلای ,فهمیده بودند ,انگار فهمیده ,انگار فهمیده بودند


 

 

واقعا این 4 نفر رفتارشان با بقیه متفاوت بود. انگار فهمیده بودند قرار است در بهشت با هم باشند. انگار فهمیده بودند ملائک نزول کرده و می خواهند آنها را تا عرش اعلی بالا ببرند.

بخش فرهنگ پایداری تبیان
 
title

 سرهنگ روح الله کاکاوند از فرماندهان ناجا و از رزمندگان شهر هرسین در دوران دفاع مقدس با انتشار عکسی، خاطره مربوط به چند شهید را اینگونه نوشته است:
افرادی که در این عکس هستند، 4 نفر از جوانان برومند استان کرمانشاه هستند که در دانشسرای تربیت معلم شهر «صحنه» مشغول تحصیل بودند. با هم قول و قرار گذاشتند به جبهه بیایند. در عملیات کربلای 5 هر کدام به یک گردان اعزام شدند اما اصرار داشتند که با هم باشند. اصرار فراوان شان باعث شد فرماندهان قبول کنند اما گفتند حق ندارید در حین عملیات با هم تجمع کنید. تا اینکه به طور اتفاقی در هنگام درگیری با بعثی ها از گردان جدا می شوند و با تعداد زیادی از عراقی ها تا صبح درگیر می شوند و آن منطقه را از لوث وجود بعثی ها پاکسازی می کنند.

بعدها مشخص شد اگر همین بچه ها با آن گروه عراقی درگیر نمی شدند ممکن بود همه افراد گردان در محاصره بیافتند.

انگار معجزه ای شکل گرفته بود تا اینها راه را گم کنند و از بال سمت راست گردان جدا شوند و با عراقی ها در آن نقطه درگیر شوند.

روز دوم یا سوم عملیات کربلای 5 در حوالی دریاچه ماهی بود و طبق معمول دور هم نشسته بودند که توپ 155 میلی متری دشمن به وسط آن ها اصابت و بدن های مطهرشان قطعه قطعه شد.

شهیدان حشمت الله محسنی، وحید حمزه ای، اردشیر الهیاری و علی ناصری.

منبع اصلی مطلب : جلوهِ لقمان
برچسب ها : شوند ,گردان ,بودند ,درگیر ,عراقی ,عملیات ,عملیات کربلای ,فهمیده بودند ,انگار فهمیده ,انگار فهمیده بودند
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

درسایت : فقایی که یکجا شهید شدند +عکس